top of page

תחומי התמחות

רשלנות רפואית

רשלנות בלידה, מעקב הריון, אבחון מחלות, סיבוכים במהלך ניתוחים

רשלנות רפואית פירושה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה שלה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו.

בתי חולים אמורים להיות מקומות של ריפוי, אשר אליהם הולכים כאשר נפגעים או חולים, וזקוקים לסיוע של אנשי מקצוע משכילים ומיומנים. עם זאת, בארצות הברית לדוגמה, בכל שנה מתים כמעט 100,000 אמריקאים כתוצאה מטעויות רפואיות מיותרות .

מרבית הרופאים ואנשי המקצוע הרפואיים הינם אנשים אכפתיים, בעלי יכולות גבוהות, רחמניים שעובדים קשה לבריאותם של המטופלים שלהם. עם זאת, טעויות רפואיות הן בדרך כלל הרסניות בתוצאותיהן, ואין קורבנות יותר חפים מפשע מאשר חולים שהגיעו לרופא על מנת לחפש עזרה .

בעוד הזנחה הינה השורש של מרבית הרשלנויות הרפואיות, חשוב להבין כמה נקודות מפתח. ראשית, לא כל תוצאה מצערת בבית חולים הוא מקרה של רשלנות רפואית. תחום זה של החוק הוא מסובך, לכן חיוני לדבר עם עורך דין באופן מיידי, כך שניתן יהיה לקבל תחושה של תקיפות הטענה שלך.

 

למשרדינו ניסיון רב בטיפול וליווי לקוחות אשר נפגעו כתוצאה מרשלנות רפואית וזקוקים לפיצוי הולם על הסבל והכאב שנגרם להם. אנא פנו אלינו לפגישת ייעוץ בהקדם האפשרי.

תאונות דרכים

הוראות החוק המסדירים את נושא הפיצויים בעקבות אירועי תאונות דרכים, מקורם מחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל”ה 1975 .

כאשר לנפגע ברכב, בין אם הוא נהג ובין אם נוסע יש פוליסת ביטוח בתוקף, הרי שהחוק מעניק לו זכות לקבלת פיצוי ואין צורך להוכיח מי אחראי לקרות התאונה אלא רק לדון בשאלת הנזק.

כאשר הנוסע ו/או הולך הרגל נפגעו בתאונת דרכים והרכב הפוגע אינו מבוטח בפוליסת ביטוח הרי שיש את “קרנית”, קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, שתפקידה להבטיח פיצוי לנפגע, שאינו יכול לקבל פיצוי מחברת ביטוח. קרנית הוקמה כחלק מחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

 קרנית המטפלת בנזקי גוף בלבד ומפצה נפגעי תאונות דרכים שאין בידם לתבוע מבטח היכול לפצותם על הנזק והסבל שנגרמו להם, במקרים המנויים בחוק והבולטים בהם:

א. נפגעי תאונות “פגע וברח”.

ב. נפגעים מרכב שהיה נהוג ע”י נהג חסר רשיון נהיגה, מרכב גנוב, מרכב שנעשה בו שימוש בניגוד לתנאי הפוליסה  (דוגמת עסק של הסעת נוסעים בשכר) נפגעים ע”י רכב שלא בוטח כחוק (עקב אי תשלום הפרמיה).

ג. נפגעים מרכב שהיה מבוטח בחברת ביטוח אשר נכנסה להליכי פירוק.

 

למשרדינו ניסיון רב בייצוג לקוחות אשר נפגעו כתוצאה מתאונת דרכים בכל סוגי הרכב, לרבות אוטובוסים, ונזקקו לטיפול רפואי דחוף ושיקום לאורך זמן.

פגיעות גוף

נפילות במוסדות, תאונות עבודה, נפילות ברחוב ועוד

פגיעות גוף הוא שם כולל לכל המקרים אשר בהם נגרם לאדם נזק פיזי או נפשי, כתוצאה ממעשה נזיקין של הזולת נכללות תחת הכותרת “תביעות נזקי גוף”.

המכנה המשותף של תביעות אלו הוא שאדם חייב להוכיח כי נגרם לו נזק גופני או נפשי כתוצאה ממעשה של הזולת. אותו “זולת” יכול להיות גם אדם פרטי, גם חברה מסחרית וגם גוף שלטוני.

במסגרת תביעות אלו נכללות גם תביעות בגין רשלנות רפואית, תאונות דרכים, ותאונות עבודה. קבוצה נוספת בה  הינה כל האנשים שנפגעים בגופם או בנפשם עקב מעשה רשלנות או הזנחה של הזולת כגון מי שמועד על מדרכה או מדרגה שבורה ברחוב ותובע את העירייה, מי שמחליק על רצפה רטובה ונפגע כתוצאה מכך בבית עסק או מוסד ציבורי לדוגמה ותובע את בעלי הנכס או הגוף השלטוני.

משרדינו טיפל ומטפל במאות תביעות של לקוחות אשר נפגעו בשטחים הציבוריים, בבתי עסק ובמוסדות שלטוניים וחינוכיים. אנא פנו אלינו לקבלת ייעוץ.

נזקי רכוש

שריפות, הצפות, השחתת רכוש ועוד

קצין תגמולים

תביעות מול קצין תגמולים עקב פציעות ונזקי גוף שונים שאירעו במהלך שירות צבאי

ביטוח לאומי

ייצוג לקוחות בוועדות ביטוח לאומי, תאונות עבודה, ותביעות גוף שונות

bottom of page